گروه معماری منش
گروه آموزشی و پژوهشی معمارمنش | ArchManesh Department of Education and Research search people shopping_cart

خانه ای در دوبرا

نویسنده شیما غلامی شنبه, 16 ارديبهشت 1396. طرح های برتر

معماران: Anna Paszkowska and Krzysztof Paszkowski

موقعیت: دوبرا، سزین، لهستان

مساحت: 280 مترمربع

سال پروژه: 2012

خانه ای در Dobra نزدیک به سزین، توسط زن و شوهر معمار آنا و کریستوف، شبیه یک انبار مدرن طراحی شده است. معماران هسته حداقلی تاریک خانه را با گاراژ بدون سقف و تراس بزرگ که همه دیوار آن سفید است، ترکیب کرده اند. پنجره های پانورامای بزرگ سبب نمایش تحریف نشده اطراف و جنگل های کاج زیبا می شود.

این خانه جمع و جور و صرفه جو در انرژی برای یک خانواده چهار نفره طراحی شده است. با توجه به حرفه مالک، خانه به دفتر و فضاهای خصوصی تقسیم شده و امکان کار در منطقه به طور کامل و مستقل فراهم شده است.

  

دو ارتفاع اتاق نشیمن، یادآور فضاهای باز در انبارهای سنتی است. آشپزخانه در داخل اتاق ناهارخوری به صورت یکپارچه و در کنار تراس مسقف قرار دارد. تراس از طریق دیوار و درب شیشه ای دسترسی به طبیعت را برای همگان ایجاد کرده است.

  

در طبقه همکف فضای اتاق خواب خصوصی برای پدر و مادر، کمد مخصوص و حمام اصلی وجود دارد. در طبقه اول دو اتاق خواب بزرگ برای کودکان با پنجره های خاص که ارتباط داخل با طبیعت اطراف را حفظ می کند، وجود دارد.

اگرچه شخصیت داخلی خانه تیره و مدرن است، روابط قوی نمادین بین مصالح و محیط اطراف وجود دارد: کف با بلوط سفید روغن زده، اتاق تعویض لباس به طور کامل با چوب و حمام با کاشی و سنگ های زبر کار شده است.

  

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

×
×

No products in the cart.