گروه معماری منش
گروه آموزشی و پژوهشی معمارمنش | ArchManesh Department of Education and Research search people shopping_cart

بزرگ ترین پیست اسکی سقف سبز پکن

نویسنده شیما غلامی چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396. اخبار معماری

به زودی پیست اسکی مسقف پکن پوشیده شده با برف مصنوعی پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود. ساخت این پروژه از آگوست 2017 آغاز می شود و اتمام آن 2020 اعلام شده است.

چین که همیشه در حال تکامل است بر روی یک کانون شهری بسیار زیبا و جدید با شیب های پوشیده از برف مصنوعی که برای اسکی و سورتمه سواری مناسب است سرمایه گذاری کرده است.

این پروژه توسط معمار اندرو برومبرگ از شرکت Aedas در مرکز شهر با نام مرکز تجاری جهانی چین فاز3C ارائه شده است. این طرح شامل اصول انرژی کارآمد، برنامه ریزی چند منظوره سازگار با هنر، سرگرمی بیرونی و مزرعه ارگانیک است.

این طرح یکی از پروژه های نهایی مرکز تجارت جهانی چین با دو برج مرتفع در منطقه تجاری است. این برج های مرتفع دارای فضای سبز گسترده و پیست اسکی در ورودی است. فضای سبز این پروژه در قسمت های بالایی برج بوده و تراس های سرسبز با میز و صندلی و درختان بزرگ وجود دارند. این ساختمان مرتفع از بالا به گوشه ی خیابان شیب ملایمی به سمت پایین دارد و به آرامی به سمت برج های بلند بالا می رود.

این پیست اسکی مسقف که به اندازه پیست‌های اسکی استاندارد بازی‌های المپیک است دارای سقف سبز بزرگی است که در بالای آن مراکز خرده فروشی قرار گرفته‌اند. در زیر این مکان پارکینگ قرار دارد. این ساختمان مجهز به سالن آمفی تئاتر، کارگاه هنری، فضای نمایشی، مزرعه ارگانیک، تجهیزات آموزشی و فرهنگی، دیوار صخره نوردی، سالن سخنرانی و منطقه آب بازی است که در زمستان به پیست اسکی تبدیل می‌شود.

این ساختمان با کمترین انرژی مصرفی و با استفاده از نور طبیعی موجب کاهش مصرف الکتریسیته شده است. درختان نیز موجب کاهش گرما به داخل ساختمان می‌شوند و انتخاب گیاهان خاص و سیستم آبیاری کارآمد موجب کاهش مصرف آب تا حدود 30درصد شده است.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

×
×

No products in the cart.